Skontaktuj się z nami!

Kontakt

Wymiana opon

Wulkanizacja Bydgoszcz Fordon

Wymiana opon

Świadczymy następujące usługi:

  • - wymiana opon.
  • - wymiana kół w samochodzie,
  • - montaż felg stalowych i aluminiowych
  • - wyważanie kół i opon,
  • - napełnienie opony gazem,
  • - sprzedaż opon.

Pracujemy na jednym z najlepszych sprzetow do Opon co zapewnie ich bezkonfliktowy montaż i precyzyjne wyważenie. Najnowsze urzadzenia niemieckiej firmy Beissbarth.

Bezpieczeństwo

Opony zapewniają przyczepność samochodu do nawierzchni oraz tłumią nierówności drogi. Od stanu opon samochodu i prawidłowego w nich ciśnienia zależy Twoje bezpieczeństwo.

W czasie eksploatacji opony są ścierane i ich bieżnik zanika, utrudniając uzyskanie zadowalającej przyczepności, szczególnie na mokrej nawierzchni. Opony uszkodzone mechanicznie lub takie, na których pojawiły się wypukłości podlegają obowiązkowej wymianie.

Profil opon

Producent Twojego samochodu przewidział możliwość zastosowania kilku różnych rozmiarów opon. Informację na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Musisz przestrzegać tych zaleceń biorąc pod uwagę wszystkie parametry opon jak: średnica, szerokość, profil, indeks prędkości oraz indeks nośności.

Wymiana

Wymiana opon wymaga zdemontowania z samochodu kompletnych kół, a następnie za pomocą montażownicy opony zdejmowane są z felg. Na felgi po oczyszczeniu ich rantów i nałożeniu pasty montażowej zakładane są nowe opony. Pamiętaj o zamontowaniu nowych zaworów felg, aby uchronić się przed ubywaniem powietrza z kół.
Następnie koła są pompowane powietrzem lub azotem. Napełnianie kół azotem minimalizuje wahania ciśnienia powstające w wyniku zmian temperatury. Kompletne, napompowane koło jest wyważane dynamicznie i montowane w samochodzie.

Właściwości

Pamiętaj, że sprawne, dobrane do pory roku opony zapewnią Ci bezpieczeństwo. Zadbaj o regularne sprawdzanie ciśnienia w ogumieniu, gdyż jego spadek o 10% od zalecanego skróci żywotność opony o jedną trzecią. Zwróć także uwagę na datę produkcji opon, gdyż materiał, z którego są wykonane starzeje się. Opona po pewnym czasie nie nadaje się do użytku.

Wulkanizacja: Bydgoszcz-Fordon

Od dobrej przyczepności ogumienia do nawierzchni drogowej zależy bezpieczeństwo w czasie jazdy. Kompletnie starty bieżnik to realne zagrożenie dla życia kierowcy, pasażerów, ale też pozostałych uczestników ruchu drogowego. Aby zawsze bezpiecznie docierać do celu, zadbaj o to, żeby zawsze Twój samochód miał założone opony o odpowiednich parametrach. Skorzystaj z naszych usług z zakresu wulkanizacji — odwiedź serwis Wojmag w Bydgoszczy (w Fordonie).

Specjaliści od kół i opon

Na wymianę opon należy zdecydować się w trzech przypadkach:

  • zmiana ogumienia letniego na zimowe, ze względu na bardziej wymagające warunki na drodze,
  • zmiana ogumienia z zimowego na letnie,
  • wymiana starego, zużytego ogumienia na zupełnie nowe, z głębokim bieżnikiem.

Bardzo ważne jest także przechowywanie w bagażniku samochodowym zapasowego koła z porządną oponą, ponieważ złapanie tak zwanej gumy na drodze i dalsza jazda może być naprawdę niebezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Odwiedź nasz serwis wulkanizacji w Bydgoszczy, by zaopatrzyć się w nowe koło zapasowe!

Wulkanizacja: oferta dla Klientów z Fordonu oraz innych dzielnic Bydgoszczy

Do poszczególnych modeli samochodów dedykowane są konkretne rodzaje opon i należy stosować się do zaleceń producentów, aby cieszyć się komfortową, bezpieczną jazdą przez tysiące kilometrów. W naszym serwisie skorzystasz z fachowego doradztwa oraz rzecz jasna usług z zakresu wulkanizacji — wymiany zużytych opon, montażu felg, wyważania kół czy napełniania opon gazem. W sprzedaży posiadamy ogumienie najlepszych producentów, takich jak Continental, Uniroyal, Dębica, Bridgestone, Kormoran, Michelin, Goodyear, Barum czy Nokian Tyres. Zapraszamy do Wojmag!

Już od ponad 15 lat dbamy o to, by kierowcy z Fordonu oraz innych dzielnic Bydgoszczy poruszali się po drodze w maksymalnie bezpieczny sposób. Odwiedź nasz serwis wulkanizacji, by zakupić koło zapasowe, wymienić ogumienie na nowy sezon albo założyć nowe opony zamiast starych i zużytych. Sprawdź, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

TOP