Temat zbieżności kół w naszym samochodzie pojawia się najczęściej dopiero wtedy, gdy z samochodem podczas jazdy na wprost dzieje się coś niepokojącego. Rzeczywiście, winowajcą może być niewłaściwa zbieżność, zwłaszcza, gdy zjawisko np. krzywej kierownicy poprzedzone było wjechaniem z dużą prędkością w znaczną dziurę albo wpadnięcie na krawężnik.
Czytaj więcej >Pierwsze badanie techniczne pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy wykonuję się jednorazowo. Przy każdym następnym okresowym badaniu technicznym nie pobiera się opłaty za zamontowany hak.
Czytaj więcej >Badanie okresowe motocyklu przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.
Czytaj więcej >Motorower jest pojazdem dwu- lub trójkołowym zaopatrzonym w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm [sześciennych] lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45km/h.
Czytaj więcej >W związku ze zmieniającymi się przepisami, spora ilość kierowców nie jest poinformowana o konieczności posiadania przy sobie poświadczonej przez wydział komunikacji lub policję kserokopi aktualnego dowodu rejestracyjnego.
Czytaj więcej >Samochody wyposażone w instalację gazową podlegają okresowym badaniom technicznym. Przedłużenie terminu ważnego badania okresowego w pojazdach z instalacją gazową odbywa się corocznie!
Czytaj więcej >Podczas badania pojazdu TAXI dodatkowo wymagany jest dokument ważnego świadectwa legalizacji taksometru.
Czytaj więcej >